Momentálně se plně věnuji svým novým pracovním aktivitám, a proto nepřijímám žádné objednávky na koučink.

Tři tipy na podzimní výlety za tradicí, dobrým jídlem i relaxem

Přemýšlíte, co s podzimními víkendy, kam se vypravit, kde si vychutnat třeba i svatomartinskou husu a hlavně pohodu? Mám pro vás tři tipy!

1. Svatomartinský Mikulov
Chcete zažít jižní Moravu v její nezaměnitelné atmosféře? Tak přijeďte do Mikulova, kde se budou o druhém a třetím listopadovém víkendu konat svatomartinské slavnosti. V sobotu 11. 11. přijede na Náměstí sv. Martin na bílém koni a přesně v 11.11 hodin se otevřou první lahve mladých, svatomartinských vín. Na zámku pak bude po oba dva víkendy probíhat svatomartinský košt mladých vín. Chybět nebude ani jarmark v centru města a programy pro děti, mimořádně budou zpřístupněny i historické památky.

A hlavně! Během desetidenních oslav nabídnou mikulovské restaurace, hotely a vinné sklepy večery s cimbálovou muzikou a svatomartinská menu s ochutnávkami mladých a svatomartinských vín. Rozhodně se máte na co těšit a hlavně co ochutnat!

Kontakty: Město Mikulov, www.mikulov.cz

2. Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou
Máte rádi historii a tajemno? Tak se vypravte na Vysočinu, do Žďáru nad Sázavou. V areálu bývalého cisterciáckého kláštera a dnešního zámku rodiny Kinských najdete unikátní multimediální zážitkovou expozici, která nadchne malé i velké. Během prohlídky zažijete jedinečnou atmosféru a poznáte historii, život, tvořivost a krásy přírody Žďárský vrchů.

Seznámíte se také s myšlenkami a uměním geniálního stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichla, který vdechl v 18. století celému areálu nový život. A určitě navštivte i nedaleké poutní místo – kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je památkou UNESCO.

Kontakty: Zámek Žďár nad Sázavou, www.zamekzdar.cz

3. Romantika a relax v Olomouci
Co takhle zrelaxovat a užít si pohodu v jednom z nejkrásnějších měst u nás, v Olomouci? V centru, jen pár kroků od sloupu Nejsvětější Trojice, se nachází Theresian Hotel & Spa. Kromě jiného nabízí i kryté wellness centrum se saunami, vířivkou a fitcentrem. Součástí Theresian hotelu je i vynikající restaurace.

(foto: archiv Theresian hotel & Spa)

Předvánoční čas v Olomouci má svou neopakovatelnou atmosféru, a když se do metropole na Hané vydáte 23. listopadu, tak tam zažijete rozsvítí vánočního stromu na Horním náměstí a začnou i vánoční trhy.

Kontakt: Theresian hotel & Spa, Javoříčská 7, Olomouc, www.theresian.cz.

Jitka Sobotková

Jsem koučka v oblasti vztahů a osobního rozvoje. Blog píši o tom, co mě zajímá. Mou největší vášní je cestování. Ráda se s vámi podělím o své zážitky, inspirace a tipy.